BAJKA U RIMU: Džeko preko velike Barcelone odveo Romu u polufinale Lige prvaka!

U uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka večeras na rimskog Olimpiku Roma je u sjajnoj utakmici savladala veliku Barcelonu rerzultatom 3:0 te nakon 1:4 u Barceloni zbog jednog gola u gostima prošla u polufinale Lige prvaka!

Roma, koju je predvodio Edin Džeko, vjerovatno je odigrala svoju najbolju utakmicu u posljedjih nekoliko godina, jer je igrala visoki presing svih 90 minuta i imala gotovo nestvarnu dominaciju nad Barcelonom sve do posljednjih 10 minuta.

Svakako vrijedi istači da je večerašnju utakmicu obilježio Edin Džeko s jednim golom i nizom sjajnih akcija, a nad njim je napravljem i penal za 2:0.

Ovo je bez ikakve sumnje jedna od istorijskih pobjeda Rome od njenog osnivanja, a glavni grad Italije će narednih dana slaviti Edina Džeku kao novog princa Rima!